اگر برای مدت طولانی است که از اینترنت استفاده می‌کنید، بدون شک تاکنون تعداد زیادی از ایمیل‌های ناخواسته دریافت کرده‌اید. در جامعه اینترنتی ايميلهاي ناخواسته، "هرزنامه" (spam) نامیده می‌شوند. هرزنامه اثری بیش از مزاحمت برای استفاده‌کنندگان اینترنت دارد و بطور جدی بازدهی شبکه و سرویس‌دهندگان ایمیل را تحت تاثیر قرار می‌دهد، زيرا فرستندگان هرزنامه از هزینه بسیار پایین ایمیل استفاده می‌کنند و صدهاهزار یا حتی میلیون‌ها ایمیل را در یک زمان ارسال می‌کنند. حمله‌های هرزنامه پهنای باند زیادی را می‌گیرد، صندوق‌های پستی را پر می‌کند و زمان خوانندگان ایمیل را تلف می‌کند.

ما در سيستم جديد برنامه SpamAssassin را نصب كرده ايم. اين برنامه تمام نامه هاي ورودي به mailbox شما را كنترل ميكند و هر نامه اي را كه احتمال دهد هرزنامه است به موضوع(subject) آن عبارت :SPAM: را اضافه ميكند.

 

اين برنامه زماني خوب كار ميكند كه شما نامه هايي را كه تشخيص ميدهيد هرزنامه هستند را به آن ارسال كنيد. زيرا ممكن است ماهيت نامه اي اسپم(هرزنامه) باشد ولي SpamAssassin آن را تشخيص ندهد. بنابراين اگر تشخيص داديد نامه اي هرزنامه است آنرا ارسال كنيد تا در پايگاه داده SpamAssassin ذخيره گردد و ديگر براي شما و سايرين ارسال نگردد. براي ارسال هرزنامه ها كافي است در مربع كنار نامه اي كه خودتان تشخيص ميدهيد هرزنامه است ولي در موضوع آن عبارت :SPAM: اضافه نشده، كليك نماييد (يعني نامه را انتخاب كنيد) و سپس دكمه Report as Spam را فشار دهيد.